Fagforening for alle psykomotoriske terapeuter

Årsmøde og generalforsamling 2026 

Kære medlemmer

Vi inviterer jer til generalforsamling og årsmøde 2026, som i år afholdes hos Bauta, Amerika Plads 15, 2100 København Ø.

Foreløbig tidsplan

  • Kl. 10.00–ca. 14.00: Generalforsamling inkl. frokost
  • Kl. 14.00–17.00: Årsmøde inkl. kaffepause

 

Generalforsamlingen afholdes som et hybridmøde. Vi opfordrer dog alle medlemmer, der ønsker større deltagelse i drøftelser og debat til at møde op fysisk.

Til årsmødet får vi besøg af Helle Winther, som holder oplægget “Kroppens sprog i professionel praksis”. Oplægget tager afsæt i forskningsbaseret bevægelsespsykologisk teori og kobler teori med praksisnære elementer.

Der er i år valg til alle Hovedbestyrelsens poster – med undtagelse af forperson og næstforperson. Ønsker du at blive præsenteret som kandidat i den digitale indkaldelse til generalforsamlingen, skal din kandidatpræsentation være modtaget senest den 1. oktober.

Vi glæder os til en dag med gode drøftelser, faglig inspiration og hyggeligt samvær.

NB: Årsmøde og generalforsamling afholdes i år på en fredag for at undgå at lægge beslag på jeres weekendtid og for at have flest transportmuligheder på tværs af landet.

Tilmelding

Dato
06. nov. 2026

Pris
Gratis for medlemmer

Du sendes videre til medlemssystemet

Hvornår:

6. november 2026 fra 10.00-17.00

Sted:

Bauta Forsikring, Amerika Plads 15, 2100 København Ø

Pris:

Gratis for medlemmer.

Tilmeldingsfrist den 6. november 2026

 

 

For yderligere information:

Skriv til os med spørgsmål på dap@dap.dk

Bliv inspireret

Vi arrangerer kurser særligt målrettet psykomotoriske terapeuter

Se alle kurser

Tilmeld dig DAPs nyhedsbrev

Hold dig opdateret

LOGIN